logo_motoklasyczni.png

XV RAJD WETERANÓW SZOS PO ZIEMI MOGILEŃSKIEJ

 

25 maja 2019 r.

 

STRONA GŁÓWNA

ZAPROSZENIE NA RAJD

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

REGULAMIN RAJDU

O TRASIE I ITINERERZE

PATRONATY

WSPÓŁPRACA

SPONSORZY

PLIKI DO POBRANIA

LISTA STARTOWA

RAJDOWE WIDEOKLIPY

KONTAKT

 

 

 

 

 

Kilka słów na temat trasy i itinerera

 

Trasa rajdowa będzie liczyć około 90 km. Podzielona będzie ona na dwa odcinki o różnej długości, prowadzące po nawierzchni różnego typu, niekoniecznie asfaltowej. Na trasie przewidzianych jest 6-7 PR-ów - konkurencji zarówno zręcznościowych, jak i teoretycznych związanych z interesującą nas przecież żywotnie historyczną motoryzacją. Przewidujemy jedną próbę sprawności kierowania pojazdem (SZ) oraz jedną jednoelementową próbę oceny techniki jazdy (OTJ).

16736.jpg           DSC_1050.JPG

Osobom mniej wtajemniczonym w jazdę nawigacyjną polecamy gorąco zapoznanie się przed rajdem z podstawowymi zasadami „działania” itinerera strzałkowego (i uproszczonego). Można sporo na ten temat poczytać w Internecie, choćby tutaj:

    lub  

 

DSC_0964.JPG         DSC_1045.JPG

Dołączam też linki do kopii itinerera z naszych poprzednich rajdów, by dać możliwość zapoznania się z naszą wersją i stylem jego opracowywania. Itinerer mogileńskiego rajdu czytany jest wierszami od lewej do prawej.

karta drogowa z 2016 r.

itinerer z 2016 r.

karta drogowa z 2017 r.

itinerer z 2017 r.

karta drogowa z 2018 r.

itinerer z 2018 r.

 

Wszelkie PKP-y (czyli Punkty Kontroli Przejazdu) wpisujemy do karty drogowej wierszami od lewej do prawej zawsze w pierwszą wolną kratkę. Jako PKP potraktowane będą również zagadki z trasy. Odpowiedzi na dołączone do itinerera pytania będą też wpisywane do karty przejazdowej tak, jak PKP-y. Również znajdzie się w niej wynik (czas/taryfa) „Sz”, czyli próby jazdy sprawnościowej, wpisywany przez obsługę/sędziego „Sz”.

Do odszukania na trasie i wpisania do karty będą jak zwykle SPKP (Samoobsługowe Punkty Kontroli Przejazdu) w postaci plansz A4 z oznaczeniem liczbowym oraz motywy z dołączonych do itinerera fotografii z oznaczeniami literowymi. Mogą pojawić się również stałe zadania związane z mijanym znakami drogowymi i/lub nazwami ulic.

Klasyfikowani odrębnie motocykliści otrzymają jednak uproszczony do minimum zestaw dokumentacji na trasę, by nie przeszkadzał im on w prowadzaniu motocykla.

Plansze SPKP będą umieszone wyłącznie po prawej stronie drogi w miejscach bardzo widocznych (słupy energetyczne/telekomunikacyjne, drzewa, ogrodzenia itp.), zaś motywy fotograficzne są do odnalezienia w zasięgu wzroku kierowcy i pasażera z przodu (inaczej mówiąc - to, co widać w samochodzie przez szyby boczne oraz przednią, jeśli ktoś dysponuje nimi ;-) ).

Średnia prędkość na trasie będzie oscylować w okolicach 20 km/h. Całkowity czas pobytu na trasie wraz z postojami to ok. 4 - 4,5 godz.

DSC_1074.JPG        DSC_1027.JPG

 

 

 

stowarzyszenie@motoklasyczni.pl